Про заклад

Історія 31 гарнізонного будинку офіцерів

31 гарнізонний будинок офіцерів розміщений в живописному куточку міста Новограда – Волинського, Житомирської області. По своїй забудові відноситься до унікальної архітектурної спадщини поліського краю, має велике історичне значення.
Багато століть західні кордони України-Русі потребували особливої уваги щодо захисту від іноземних вторгнень. Це відноситься і до стародавнього міста Звягель – Новограда-Волинського, який у 20-х роках ХХ ст.. був форпостом на західній ділянці державного кордону України і Польщі. На зразок французької оборонної лінії Мажино, за ініціативою І.В.Сталіна на Україно-Польській границі почали будувати закріплювальні райони (залізо–бетонні споруди, доти,підземні ходи протяжністю до 200 км).
Рішенням Ради народних комісарів СРСР та Ради народних комісарів УРСР в межах міста і району Новограда-Волинського у 1935-1937 роках були виділені великі земельні ділянки для розташування військових містечок: будівництва казарм для особового складу, шпиталю, житлових будинків для керівного складу, для прикордонних військ комендатура, застави, складські приміщення, прикордонне обладнання, та Будинку Червоної Армії будівництво якого було завершено в 1936 році.

20090516-Olshevskiy71

З початком Другої Світової війни на території України Будинок Червоної Армії був використаний як приймальний медичний пункт з наданням медичної допомоги військовопораненим. В період з 8 липня 1941 по 3 січня 1944 років, місто Новоград – Волинський було окуповане германськими військами. В будівлі Будинку Червоної Армії дислокувався німецький гебітскомісаріат.

?????????????????????????????????????????????????????????

А вже з 3 листопада 1945 року Будинок Червоної Армії перейменований на Гарнізонний Будинок офіцерів Радянської Армії і підпорядкований Львівському військовому округу.
1960-70 роки, роки бурхливого розвитку культури та мистецтва будинку офіцерів. Започаткували свою діяльність дитяча музична студія, хор ветеранів Великої Вітчизняної війни, вокально-інструментальний ансамбль, вокальний жіночий ансамбль “Радуга”, ансамбль танцю. Визнання серед шанувальників театрального мистецтва набув Народний театр, який неодноразово виступав на сцені Львівського театру ім. М.Заньковецької з оперою Гулака-Артемовського “Запорожець за Дунаєм”. Із захопленням сприймались постановки та вистави режисера театру Євгенії Халової на сценах військових гарнізонів Прикарпатського військового округу такі як: трагедія “Поверніть моїх синів” І.Павлова, драма “Син солдата ” О.Мірзагідова, драма “Люди в шинелях ” І.Рачади, п’єса М.Стадника “Тревога” та інші.

album87358-01
За роки існування будинок офіцерів відвідала велика кількість відомих особистостей, яких можна довго перераховувати, але хочеться зазначити таких як маршали Рокосовський, Єрьоменко, Рибалко, Міністри оборони СРСР та України, командувачі Прикарпатським військовим округом, Сухопутними військами.
Богато відомих театрів, артистів, творчих колективів та діячів культури проводили зустрічі із новоград-волинцями саме у Будинку офіцерів. Варто згадати, що на початку 60-х років минулого століття Будинок офіцерів відвідав Вольф Мессінг. У бібліотеці зберігаються книги з автографами та дарчими написами письменників та поетів.
Наразі 31 гарнізонний будинок офіцерів є єдиним осередком культури правобережжя міста Новоград-Волинського, центром дозвілля та місцем проведення культурно-масових заходів для військовослужбовців та членів їхніх сімей. В будинку офіцерів функціонує бібліотека з читальним залом, музей бойової слави, діють танцювальний, більярдний та тенісний зали, для сприяння розкриттю талантів та дарувань організовані гуртки, курси, об’єднання клубів за інтересами.